Piknik Rodzinny „Skomielna Dzieciom”

W dniu 5 czerwca w Skomielnej Białej na placu przy szkole z inicjatywy Szkoły Podstawowej, Gminnego Ośrodka Kultury i Teatru „Chrząszcz w trzcinie” zorganizowany został Piknik Rodzinny pod hasłem „Skomielna Dzieciom”. Był on okazją nie tylko do miłego spędzenia wolnego czasu przez dzieci i ich rodziców ale również do integracji wszystkich grup, instytucji działających na terenie wsi Skomielna Biała. Aktywnie w przygotowanie włączyli rodzice, 6-36 Hufiec Pracy, strażacy oraz liczni sponsorzy.

We wczesnych godzinach popołudniowych na placu przyszkolnym rozległo się granie i śpiewanie. Na początek wystąpiła Grupa JUMP i VOLUME ze Studia So Beet, która pokazała tańce nowoczesne. Następnie dzieci wraz z przybyłymi rodzicami mogły obejrzeć spektakl „Plum i Bulb” w wykonaniu Teatru Chrząszcz w Trzcinie. Po nim „Korpiołki” zespół regionalny ze Skomielnej Białej wyśpiewał program „Tradycyjne zabawy dziecięce”. Na występie przedstawili się uczniowie Szkoły Muzycznej filii ze Skomielnej Białej oraz uczniowie Szkoły Podstawowej. Między czasie na szkolnym boisku rozegra l się turniej rodzinny w piłce nożnej, oraz liczne konkursy i zabawy sportowe. Między czasie można było zwiedzić wóz strażacki i obejrzeć pokaz I pomocy przygotowany przez skomielniańskich strażaków.
Chętnie dzieci wzięły udział w kąciku kolorowanek, malowaniu twarzy, w loterii fantowej i w licznych zabawach ruchowych przy muzyce. Nie zabrakło dmuchanych balonych wiatraków, waty cukrowej, stoisk z ciastami przygotowanymi przez rodziców. Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa i aukcje przygotowane przez organizatorów.
Przybyli goście mogli również obejrzeć wystawę prac plastycznych wykonanych prze uczniów Szkoły Podstawowej i dzieci podczas zajęć plastycznych w GOK.
Organizacja imprezy w Skomielnej Białej pokazała jak można połączyć siły i działać razem dla dobra wspólnego i nie potrzeba dodatkowego dopingu, żeby się świetnie bawić.
Na zakończenie pikniku zagrała Strażacka Orkiestra Dęta ze Skomielnej Białej a przybyli goście śpiewali razem znane piosenki w formie karaoke prowadzonym przez Chór Gaudium.

Tekst-M. Augustyn

Galeria zdjęć Skomielna.INFO